اخذ اقامت یونان

اخذ اقامت یونان

معمولاً دریافت هر یک از انواع ویزای شنگن (توریستی، تحصیلی، کاری) با سختی‌ها و مراحل زیادی همراه بوده و دارای اعتبار محدود و موقتی است که کاربرد چندانی برای متقاضی ندارد.اما این امکان وجود دارد تا از طریق 3 روش اقامت یونان از طریق خرید ملک، تمکن مالی یا ثبت شرکت تجاری در این کشور اروپایی حوزه شنگن، کارت اقامت ارزشمند و قابل تمدید این کشور را دریافت کنید.

 • نوع خدمات : اقامت حوزه شنگن

 • مزیت : اقامت دائم یونان

 • نوع دریافت اقامت خرید ملک یا تمکن مالی

 • نوع ویزا : شنگن تایپ D

اقامت خانوادگی
دریافت اقامت شنگن برای کل اعضای خانواده
تنوع روش‌های اقامتی
امکان استفاده از 3 گزینه تمکن مالی، خرید ملک و ثبت شرکت
اقامت در حوزه شنگن
رفت و آمد بدون محدودیت به کشورهای آلمان، اسپانیا، سوئیس و...
ارزش پاسپورت
پاسپورت یونان یکی از با ارزش‌ترین پاسپورت‌های دنیا
صدور سریع اقامت
صدور اقامت ارزشمند یونان طی 3 تا 4 ماه
امکان اخذ حق شهروندی
امکان تبدیل کارت اقامت اروپا به پاسپورت و حق شهروندی یونان

معرفی


برای دریافت آسان اقامت اروپا و حوزه شنگن ،در ادامه راهنمای اقامت یونان از طریق خرید ملک، اقامت یونان از طریق تمکن مالی و ثبت شرکت را بخوانید.

 

مزایای اقامت یونان


 • امکان سفر بدون ویزا به سایر کشورهای اروپایی عضو شینگن
 • صدور کارت اقامت 2 تا 5 ساله برای متقاضی، همسر و فرزندان
 • اجازه تحصیل فرد و اعضای خانواده در تمام کشورهای حوزه شنگن
 • هزینه‌های مناسب زندگی به نسبت سایر کشورهای اروپایی
 • امکان افتتاح حساب در بانک‌های یونان و اتصال به تجارت جهانی
 • امکان تمدید اقامت کوتاه‌مدت و تبدیل آن به پاسپورت یونان
 • عدم نیاز به حضور در خاک یونان
 • دستیابی به ویزای طلایی اروپا با کمترین هزینه
 • بهره‌وری از فضای کسب و کار جهانی در اقتصاد احیا شده یونان
 • امکان انتقال اقامت کوتاه‌مدت از یونان به اقامت کشورهای دیگر شینگن
 • نزدیکی فرهنگ مردم ایران و یونان
 • فاصله نزدیک به ایران در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی
 • طبیعت زیبا، سواحل و جزایر منحصر به فرد
 •  امنیت بالای کشور یونان

 

کشور یونان


یونان که به كشور فلاسفه و اساطیر معروف است، سه قاره اروپا، آسيا و آفريقا را به‌هم پیوند داده است و این موقعیت جغرافیاییِ ایده‌آل، پيامدهاي مثبت و پرباری برای اقتصاد این کشور داشته است.
تبادلات اقتصادي با کشورهای همسایه که نمایندۀ قاره‌های مختلف هستند و ارتباط با تمام نقاط جهان از طریق راه‌های آبی، فرصت‌های بسیاری را در زمینه‌های تجارت و صنعت برای این کشور ایجاد کرده است.

یونان در سال‌های اخیر و پس از خروج از بحران اقتصادی، برای توسعه زیرساخت‌ها و شبکه‌های فناوری، انرژی، خدمات گردشگری و تسهیلات رفاهی اهتمام ویژه‌ای ورزیده تا ضربه‌های اقتصادی گذشته را جبران کرده باشد و به همین دلیل به سرعت در حال پیشرفت است.
این کشور یکی از اعضای معتبر اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است و به عنوان نزدیک‌ترین کشور اروپایی به ایران محسوب می‌شود.
این درست است که یونان در مقایسه با کشورهای برتر دنیا مثل سوئد، سوئیس و آلمان در رده‌های پایین‌تری از کیفیت زندگی، ثبات اقتصادی و امنیت قرار دارد، اما با در نظر گرفتن اینکه یکی از قدیمی‌ترین اعضای حوزه معتبر شنگن و اتحادیه اروپا است، اقامت یونان ارزش دوچندانی برای متقاضیان مهاجرت ایجاد می‌کند.

یونان در جنوب شرقی قاره اروپا قرار گرفته و از سمت شمال غربی با آلبانی، از سمت شمال با بلغارستان و مقدونیه شمالی و از سمت شمال شرقی با ترکیه هم‌مرز است. این کشور دارای جمعیت تقریبی 10.7 میلیون نفری است و پایتخت معروف و بزرگ‌ترین شهر آن آتن است.

فرهنگ حاکم بر این سرزمین سازگار با سلیقه ایرانی‌ست؛ از فضای جامعه گرفته تا غذاها و طبیعت این کشور، همگی باب طبع ایرانیان است. هزینه زندگی اعم از خوراک، کرایه ماشین و اجاره‌بهای خانه به نسبت سایر کشورهای اروپایی حوزه شنگن پایین‌تر است و احساس مهمان‌نوازی و نوع‌دوستی ویژه یونانیان نسبت به شهروندان ایرانی، حس بیگانگی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.
بهره‌مندی از مزایای شهروندی یونان، استفاده از سیستم خدمات بهداشتی و درمانی جامع و زندگی در کشوری امن با آب و هوای آفتابی مدیترانه‌ای از جمله مزایای اقامت در این کشور تاریخی و غنی از فرهنگ است.

به طور معمول، یونان دارای تابستان‌هایی گرم و آفتابی است؛ از زمستان‌های برفی همراه با باد و یخبندان برخوردار است و تقریباً در تمام طول سال نیمه ابری است. میانگین درجه دمای آن بین -7 تا 26 درجه سانتیگراد است و به ندرت به بازه دمایی -15 یا بالای 30 درجه سانتیگراد می‌رسد.

 

اقامت شینگن از طریق یونان


اگر به دنبال یکی از در دسترس‌ترین و آسان‌ترین گزینه‌های کسب اقامت اروپا و حوزه شنگن هستید، دریافت اقامت یونان به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین اعضای اتحادیه شینگن، بهترین گزینه پیش روی شماست.
یکی از مزایای اقامت در یونان، الزامی نبودن اقامت در این کشور است. این در حالی است که برای دریافت اقامت سایر کشورهای حوزه شینگن مانند اسپانیا، باید تعداد روزهای مشخصی از سال در خاک این کشور حضور داشته باشید. اما یونان جزء معدود کشورهای مستقر در حوزه شینگن است که دریافت اقامت آن نیازی به حضور دائمی و استقرار در این کشور ندارد.

دریافت اقامت یونان نیازی به دانش و مدرک خاصی برای زبان‌های انگلیسی و یونانی نیز ندارد.

با دریافت اقامت یونان، اجازه تحصیل در موسسات آموزشی اعم از مدرسه و دانشگاه و حتی دیگر کشورهای متعهد به پیمان شنگن به متقاضی داده می‌شود. از جانبی دیگر، هزینه تمام‌شده دریافت اقامت یونان به نسبت دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر و اقتصادی‌تر است.
در ادامه جزئیات انواع روش‌های اقامت یونان از طریق خرید ملک و اقامت یونان از طریق تمکن مالی و ثبت شرکت را به شما توضیح‌می‌دهیم:

 

اقامت یونان از طریق تمکن مالی


چنانچه فردی بتواند اثبات کند که در حساب بانکی خود حداقل 25هزار یورو موجودی دارد و از توانایی لازم برای تامین هزینه‌های زندگی در یونان در طول اقامت خود برخوردار است، واجد شرایط اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی خواهد بود.
(بهتر است برای توجیه سفارت، کمی بیش از این مبلغ در حساب جاری و بین‌المللی خود داشته باشید.)

دولت یونان این روش را برای افرادی که سالیانه در حدود 40هزار یورو درآمد خالص دارند، پیش‌بینی کرده است. متقاضي اقامت یونان از طریق تمکن مالی مي‌تواند برای جلب توجه آفیسر ویزا، ميزان درآمد خود را به وسيله سود سپرده بانکی، اجاره‌نامه ملک، حقوق بازنشستگی و سود سهام شرکت بورسی و موارد مشابه اثبات نمايد.

در روش دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی، حساب بانکی شما معاف از مالیات است؛ این در حالی است که ارائه تمکن مالی و اثبات آن در زمان تمدید ویزا، می‌تواند منجر به اقامت دائم و همچنین دریافت پاسپورت یونان شود.

 

مراحل دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی


به‌طور کلی مراحل دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی شامل موارد زیر می‌شود:

 • دریافت ویزای تایپ D شینگن برای اعضای خانواده
 • دو سفر 5 تا 10 روزه متقاضی به یونان و انجام امور اداری، بانکی و اقامتی با همراهی کارشناس فارسی – یونانی زبان دور دور
 • افتتاح حساب در یونان و واریز حداقل 25هزار یورو
 • بازگشت متقاضی به تهران و پیگیری امور توسط نماینده گروه جهانگردی و مهاجرتی دور دور در یونان
 • آماده شدن کارت اقامت یونان پس از گذشت 2 تا 3 ماه


پس از تحویل مدارک برای دریافت ویزای تایپ D، برگه‌ای موسوم به بلوپِیپِر Blue Paper به متقاضی اقامت یونان ارائه می‌شود که در پیِ آن اجازه زندگی و تردد به مدت 60روز در یونان وجود دارد.
این برگه پس از 60 روز باید به سفارت مسترد شود. به عبارت دیگر، پس از دوماه این برگه تبدیل به کارت اعتباری اقامت می‌شود و برای 2 سال اعتبار دارد. سپس، در صورت اقدام متقاضی و داشتن شرایط لازم در هنگام درخواست، اقامت فرد به‌صورت 2 ساله تمدید خواهد شد.

اقدام برای تمدید کارت اقامت یونان مشروط به ارائه حساب بانکی و موجودی کامل برای تمکن مالی است. پس از دریافت کارت اقامت اروپا، اجازه برداشت از حساب به متقاضی اقامت یونان از طریق تمکن مالی داده می‌شود؛ اما در هنگام تمدید این کارت، باید مبلغ مورد نظر در حساب فرد موجود باشد تا کارت اقامت یونان تمدید شود.
در نهایت، پس از گذشت 7 سال از اولین درخواست اقامت یونان از طریق تمکن مالی، متقاضی می‌تواند برای دریافت حق شهروندی و پاسپورت یونان اقدام کند. دریافت پاسپورت یونان، مزیت بزرگی است که در صورت دستیابی به آن، مزایای شهروندی حوزه شنگن به شما تعلق می‌گیرد.
اگر هدف شما تنها دریافت اقامت یونان است، نیازی به حضور دائمی در این کشور نخواهید داشت؛ اما در صورتی که هدف از این اقدام، دریافت پاسپورت یونان باشد، شما باید برای 7 سال از یک بازۀ زمانی 10 ساله را در یونان اقامت داشته باشید.

در صورتی که فرزند شما در یک مقطع تحصیلی در یونان به تحصیل بپردازد، امکان دریافت پاسپورت یونان را خواهد داشت و در پی آن امتیاز اقامت دائم یونان به پدر و مادر (به استثنای خواهر یا برادر) تعلق پیدا می‌کند. برای تحقق این امر، اقامت خانواده متقاضی در یونان الزامی است.

 

اقامت یونان از طریق تمکن مالی با دور دور


پس از تماس شما با همکاران ما در گروه جهانگردی و مهاجرتی دور دور، مشاوران و کارشناسان بخش اقامت یونان شرایط شما را بررسی کرده و پاسخگوی سوالات احتمالی شما خواهند بود. در این مرحله چک ‌لیست مدارک موردنیاز اقامت یونان از طریق تمکن مالی در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

صرف نظر از سابقه سفر شما به کشور یونان و یا سایر کشورهای حوزه شینگن، در گام نخست، همکاران ما برای ویزای شینگن تایپ D شما اقدام خواهند کرد.
در مرحله بعد، در یک سفر 4 تا 8 روزه به یونان که انجام آن برای سرپرست خانواده یا فرد متقاضی الزامی است، اقدامات اولیه اقامت یونان از طریق تمکن مالی توسط همکاران ما در این کشور اعم از افتتاح حساب بانکی، دریافت کد مالیاتی، وقت سفارت و … انجام می‌پذیرد.

در این سفر کارشناس ما از فرودگاه همراه شما بوده و به پیگیری امور خواهند پرداخت. حداقل 3 هفته زمان می‌برد تا ویزای تایپ D شنگن برای متقاضی اقامت یونان و خانواده وی صادر شود.
برای درخواست این ویزا، علاوه‌ بر ترجمه مدارک موردنیاز ویزای شنگن، گواهی سلامت (برای همه اعضاء خانواده و حتی نوزادان)، گواهی عدم سوءپیشینه برای افراد بالای 18 سال و مدارک حساب بانکی متقاضی در یونان ضروری خواهد بود.

در صورت داشتن تمکن مالی قوی و مدارک کامل و معتبر، نباید نگران نتیجه ویزا باشید. بلکه باید به این نکته توجه کنید که در روشِ دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی، باید برای افتتاح حساب بانکی حداقل 10هزار یورو پول نقد به بانک ارائه دهید تا در کمتر از یک‌ماه بعد از افتتاح حساب، کارت اقامت یونان برای شما و اعضای خانواده (همسر و فرزندان) ارسال شود.

در مراحل بعدی طرح اقامت یونان از طریق تمکن مالی نیز باید از 3 ماه پیش از تاریخ پایان اعتبار بلوکارت برای تمدید آن اقدام کنید. کارشناسان گروه جهانگردی و مهاجرتی دور دور در یونان، با دریافت هزینه اندکی برای تمدید اعتبار اقامت یونان اقدام می‌کنند.
با ارائه کارت اقامت یونان، اجازه زندگی و تحصیل برای متقاضی و خانواده وی صادر می‌شود و فرد می‌تواند در حالت خوداشتغال فعالیت تجاری داشته باشد.

 

اقامت یونان از طریق خرید ملک


یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های اقامت یونان از طریق خرید ملک، دریافت ویزای طلایی یونان Golden Visa است.
از دیگر دلایل محبوبیت روشِ دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک، پایین‌بودن نسبی مبلغ سرمایه‌گذاری به نسبت سایر کشورهای مستقر در قاره اروپا و حوزه شنگن است که موجب جذابیت دوچندان این طرح اقامت یونان می‌شود.

برای اپلای اقامت یونان از طریق خرید ملک، متقاضی می‌تواند یک یا چند ملک با مجموع ارزش 250.000 هزار یورو خریداری کند و از مزایای متعدد اقامت یونان بهره‌مند شود که این مبلغ در قیاس با دیگر کشورهای حوزه شنگن بسیار کمتر است.
به عنوان مثال، برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک به حداقل مبلغ 500هزار یورو و برای کشور پرتغال به حداقل 350 تا 400 هزار یورو نیاز خواهید داشت و ملزم هستید تا برای مدت زمان مشخصی در خاک این کشور حضور داشته باشید.

لازم به ذکر است که ملک خریداری شده در یونان می‌تواند مسکونی، تجاری و یا اداری باشد. با خرید ملک، اجازه اقامت یونان به مدت 5 سال صادر می‌شود و به‌ صورت نامحدود نیز قابل تمدید است.

پس از خرید ملک و دریافت اقامت یونان، می‌توان ملک مورد نظر را اجاره داد که براساس قوانین یونان، مالیات بر درآمد 8 تا 12 درصدی برای اجاره بهای ملک یونان اعمال می‌شود.

 

مراحل اقامت یونان از طریق خرید ملک


برای دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک، نیاز به یک سفر توریستی حداقل هشت روزه دارید.
داشتن ویزای تایپ D شینگن و حضور در یونان به مدت هشت شبانه‌روز برای اقدامات بعدی الزامی است و تنها پس از انجام سفر می‌توان برای الباقی امور اداری اقامت یونان اقدام نمود.

به طور معمول، ویزای درخواستی متقاضی اقامت یونان از نوع تایپ D موقت سه ماهه برای انجام امور اداری فرد در کشور یونان اخذ می‌شود.
متقاضی پس از خرید ملک می‌تواند در یونان حضور داشته باشد، اما الزامی برای استقرار و اقامت طولانی‌مدت در یونان نیست.

به طور کلی دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • اقدام برای دریافت ویزای شینگن موقت تایپ D 
 • سفر اولیه متقاضی به یونان و انجام امور اداری، بانکی، اقامتی و انتخاب ملک دلخواه
 • همراهی کارشناس گروه جهانگردی و مهاجرتی دور دور و مترجم مسلط به زبان‌های یونانی و فارسی
 • دریافت کد مالیاتی و افتتاح حساب بانکی برای روند اقامت یونان
 • بازگشت متقاضی به تهران و پیگیری امور توسط نماینده گروه جهانگردی و مهاجرتی دور دور
 • تحویل کارت اقامت یونان پس از 2 تا 3 ماه کاری


گروه جهانگردی و مهاجرتی دور دور برای معرفی گزینه‌های پیشنهادی، سفری هشت‌روزه را برای شما تدارک دیده است. برای این سفر، به ویزای موقت تایپ D نیاز خواهید داشت که در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه صادر می‌شود. ( زمان آن بستگی به شلوغی و یا خلوتی سفارت کشور یونان دارد)
در سفر توریستی یک مترجم مسلط به زبان‌های یونانی و فارسی به‌صورت رایگان همراه متقاضی خواهد بود. با توجه به گزینه‌های پیش‌رو، متقاضی می‌تواند اولویت‌های خود را از میان ملک‌های معرفی شده (اعم از تجاری و مسکونی) انتخاب کند تا وکلای حقوقی ما شرایط آن‌ها را بررسی کنند.

شما می‌توانید به‌جای خانه و ملک مسکونی، مغازه و ملک تجاری یا اداری خریداری کنید، اما به این نکته توجه داشته باشید که در این نوع اقامت یونان، اجازه کار به شکل عادی و متداول به متقاضی داده نمی‌شود، بلکه تنها امکان استفاده از حالت خوداشتغال وجود دارد.


افتتاح حساب بانکی در یونان


در سفر به یونان، حساب بانکی بین‌المللی با حداقل موجودی 10هزار یورو برای شما افتتاح شده و به دنبال آن کد مالیاتی برای متقاضی دریافت می‌شود.
پیشنهاد می‌شود در کل مبلغی بیش از هزینه خرید ملک به این حساب واریز شود. علاوه بر 250هزار یورو هزینۀ خرید خانه، 10درصد مالیات ملک و 10هزار یورو نیز برای فعال ماندن حساب اقامت یونان باید در نظر گرفته شود.

 

مزایای اقامت یونان از طریق خرید ملک


مزایای دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک شامل موارد زیر می‌شود:

 • تردد آسان به 26 کشور حوزه شینگن
 • دریافت کارت اقامت 5ساله در همان سال اول
 • امکان اجاره دادن ملک و کسب درآمد ارزی
 • همراهی اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر 21 سال) برای خرید ملک
 • دریافت اقامت قابل تمدید برای خانواده متقاضی
 • دریافت اقامت قابل تمدید برای پدر و مادر متقاضی و همسر
 • تمدید اقامت فرزندان زیر 18 سال
 • امکان باز کردن حساب‌های بانکی معتبر بین‌المللی


با خرید ملک در یونان با یک تیر دو نشان می‌زنید؛ چون که علاوه‌ بر بهره بردن از مزایای اقامت یونان، می‌توانید با اجاره دادن ملک، از سرمایه خود کسب درآمد ارزی داشته باشید.

طبق قانون مهاجرت یونان، شما این امکان را دارید تا با شرکت در برنامه اقامت یونان از طریق خرید ملک، علاوه بر پدرومادر خود برای پدر و مادر همسرتان نیز اقامت بگیرید.

 

اقامت یونان از طریق ثبت شرکت


اقتصاد یونان در سال‌های اخیر و پس از پشت ‌سرگذاشتن فراز و نشیب‌های زیاد، با سرعت خوبی در حال رشد و پیشرفت است. از طرفی حضور نیروی کار متخصص و به نسبت ارزان‌قیمت، فرصت خوبی را برای کارآفرینان فراهم آورده است.

ثبت شرکت در یونان یکی دیگر از راه‌های دریافت اقامت یونان به طور دائم است که به حداقل سرمایه‌گذاری 250هزار یورویی نیاز دارد؛ با این تفاوت که متقاضی باید مراحل فرآیند ثبت شرکت را طی کرده و هزینه‌های مختلفی را برای انجام این پروسه پرداخت کند.
ثبت شرکت در یونان معاف از مالیات نیست و شما الزام به پرداخت حقوق ماهانه دو نیروی کار یونانی و یک حسابدار به میزان حداقل 2500 یورو خواهید داشت.

به دلیل پیچیدگی فرآیند دریافت اقامت یونان از طریق ثبت شرکت و بالا بودن هزینه‌ها، این روش چندان به صرفه نیست و تنها به افرادی توصیه می‌شود که قصد راه‌اندازی کسب و کار هدفمندی را در این کشور دارند؛ چرا که برای دریافت اقامت یونان، روش‌های ساده‌تری نیز در دسترس شما قرار دارد.

 

دریافت پاسپورت یونان


کارت اقامت یونان که در ابتدا به متقاضی ارائه می‌شود، دارای دوسال اعتبار است. اگر متقاضی با هدف دریافت پاسپورت یونان برای این طرح اقدام کرده باشد، ملزم به حضور یک بازه زمانی مشخص در یونان خواهد بود.
به عبارت دیگر، تنها در صورتی که هدف متقاضی دریافت پاسپورت یونان باشد، ملزم به اقامت در یونان خواهد بود و در غیر این صورت، حضور در این کشور برای دریافت اقامت یونان الزامی نیست.

طبق قوانین دولتی این کشور، برای دریافت پاسپورت یونان، یادگیری زبان یونانی، آشنایی با تاریخ و فرهنگ یونان و پذیرفته‌شدن در آزمون‌ها و گزینش‌های یونان، الزامی و اجتناب‌ناپذیر است.

چنانچه متقاضی در مدت اعتبار کارت اقامت 2ساله خود در یونان حضور داشته باشد، پس از اقدام برای تمدید کارت اقامت و در پایان یک دوره 7 ساله می‌تواند برای پاسپورت یونان اقدام کند.

دریافت ویزای کانادا یا انگلیس از طریق یونان


در صورتی که به دنبال ویزای انگلیس، استرالیا و یا کانادا هستید و با دردسرهای دریافت این ویزا از داخل ایران مواجه شده‌اید، این بهترین فرصت است که در زمان اقامت خود در یونان شانس خود را امتحان کرده و به راحتی به سفارت کشورهای مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید.

بدون شک، داشتن اقامت یونان در دریافت ویزای هر کدام از این کشورها تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت.

 

مزایای تحصیل فرزندان در مدارس یونان


یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اقامت یونان، تحصیل فرزندان در مدارس این کشور است. نظام آموزشی کشور یونان به سه سطحِ تحصیلات ابتدایی، متوسطه و آموزش عالی تقسیم می‌شود.
اگر فرزند شما موفق به گذراندن 2 مقطع تحصیلی در یونان شود، امکان دریافت پاسپورت یونان را دارد و در پی آن اجازه اقامت دائم یونان به والدین ارائه می‌شود.

دوره آموزش ابتدایی در یونان از 6 سالگی شروع شده و دو سال اول آموزش، در فضایی مانند «مهد کودک» سپری می‌شود.

دانش‌آموز تا سن 12 ‌سالگی در مرحله ابتدایی تحصیل می‌کند و سطح راهنمایی وی از سن 12 تا 15 سالگی ادامه دارد. سپس، آموزش متوسطه دبیرستان فرا می‌رسد که یک دوره سه ساله است. یکی از مزایای تحصیل مقطع دبیرستان در یونان آموزه‌های حرفه‌ای، تئوری و عملی این دوره است که دانش‌آموز را به ‌صورت کاربردی و فنی برای مراحل بعدی آماده می‌کند.


انواع مدارس جهت تحصیل فرزندان


در این کشور سه نوع مدرسه وجود دارد که هر یک شرایط مناسب و مخصوص به‌خود دارند؛ مدارس دولتی، نیمه‌دولتی و خصوصی؛ در مدرسه‌های دولتی تدریس به زبان یونانی‌ صورت می‌گیرد و تنها 70 یورو در سال هزینه دارد.
مدارس نیمه‌دولتی در یونان به‌صورت دوزبانه یونانی – انگلیسی زبان هستند و شهریه سالانه آن‌ها بالغ بر 2هزار یورو خواهد بود.

نوع سوم مدارس یونان که طیف وسیعی از کلاس‌های ورزشی، هنری و سایر موارد فوق‌برنامه را در بر می‌گیرند، مدارس خصوصی هستند که آموزش در آن‌ها به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد. این گروه از مدارس، بسته به خدماتی که ارائه می‌دهند دارای شهریه 10هزار یورویی به بالا هستند.

بهره‌مندی از مزایای شهروندی یونان، استفاده از سیستم خدمات بهداشتی و درمانی و زندگی در کشوری ایمن با آب و هوای آفتابی مدیترانه‌ای از جمله مزایای اقامت در این کشور تاریخی و غنی از فرهنگ است. برای به حقیقت رساندن این رویا، همانند دیگر کشورهای جهان، راه‌هایی همچون تحصیل و سرمایه‌گذاری پیشِ روی متقاضیان قرار دارد اما با توجه به چشم‌انداز روشن اقتصادی این کشور، بهترین گزینه برای دستیابی به اقامت “سرمایه‌گذاری در یونان” است.

 

اخذ اقامت یونان دور دور


در صورتی که مایل به اپلای برای اخذ اقامت یونان و پاسپورت یونان هستید، می‌توانید از مشاوره و خدمات تخصصی گروه جهانگردی و مهاجرتی دور دور در این زمینه استفاده کنید.

از دریافت ویزای تایپ D شنگن گرفته تا فراهم آوردن شرایط سفر توریستی پیش از دریافت کارت اقامت یونان، افتتاح حساب بانکی، دریافت کد مالیاتی، پیکاپ و ترانسفر رایگان، خرید و اجاره دادن ملک در یونان، هزینه‌های مربوط به شهرداری، دریافت بیمه دوساله یونانی، هزینه اداره مهاجرت، هزینه‌های دفتر وکلای یونان و سایر مراحل مهم این پروسه، کارشناسان مجرب دور دور همراهی و راهنمایی کاملی به شما ارائه خواهند داد.

 

مشاوره ویزا و فرم درخواست


به طور کلی پروسه دریافت ویزا کانادا، روندی فنی و حساس است و نیازمند دقت و تجربه بالایی از سوی متقاضی است، از این رو، کوچکترین اشتباهی در پر کردن فرم درخواست ویزای کانادا و یا سایر مدارک این پروسه می‌تواند به راحتی موجب تردید افسر مهاجرت و در نتیجه ریجکت درخواست ویزای کانادا شود.

شما می‌توانید از طریق تماس تلفنی با شماره 38844844-051 و یا لینک اینترنتی، یک وقت مشاوره تخصصی از موسسه دور دور رزرو کنید و در صورت تمایل از خدمت تخصصی این مجموعه برای اپلای هر یک از انواع ویزای کانادا استفاده نمایید.

   سوالات متداول اخذ اقامت یونان