ویزا ایتالیا

ویزای استرالیا

هر آنچه نیاز است در مورد ویزای ایتالیا | قیمت ویزای شینگن ایتالیا بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

 • نوع خدمات : ویزای شنگن ایتالیا

 • زمان رسیدگی : حداقل 15 روز کاری

 • زمان درخواست : حداکثر 6 ماه قبل از سفر

 • محل درخواست : کارگزاری کاکس ان کینگز

اعتبار بلند مدت ویزا
انواع ویزای ایتالیا با حداکثر 5 سال اعتبار
سابقه سفر قوی
سابقه سفر عالی برای اخذ ویزاهای معتبر آمریکا و انگلیس
ویزای شینگن
اجازه سفر چند باره به کشور ایتالیا در مدت زمان اعتبار ویزا
قابلیت تمدید ویزا
برای انواع ویزای تحصیلی و کاری ایتالیا
تبدیل به اقامت دائم
امکان تبدیل برخی از ویزاها به کارت اقامت PR
مدت زمان اقامت
اجازه حضور 6 ماهه در هر بار ورود به ایتالیا

معرفی


اگر خواستار اطلاع از جدیدترین جزئیات ویزای ایتالیا در سال 2022، انواع ویزا، مدارک و قیمت ویزای شینگن ایتالیا و غیره هستید این مطلب را دنبال کنید
برای کسب جدیدترین اطلاعات ویزای ایتالیا در سال 2022، انواع ویزای ایتالیا، مدارک و قیمت ویزای شینگن ایتالیا و سایر جزئیات، با گروه جهانگردی و مهاجرتی دور دور همراه شوید. مطمئناً از این موضوع باخبر هستید که به عنوان یک ایرانی، اگر تمایل به سفر توریستی، تحصیلی، تجاری، بازدید اقوام و دوستان و یا هر کار دیگری در کشور اروپایی و بسیار زیبای ایتالیا داشته باشید، ملزم به رزرو وقت سفارت، آماده سازی مدارک و پرداخت هزینه ویزای شنگن و دریافت یکی از انواع ویزای ایتالیا خواهید بود.

ایتالیا یک کشور ناب تاریخی، فرهنگی و توریستی در قاره اروپا است که جزو اتحادیه اروپا و عضو حوزه معتبر شنگن است و دریافت هر یک از انواع ویزای ایتالیا به منزله دریافت ویزای شینگن محسوب می شود.

لابد این سوال برای شما پیش می آید که اخذ ویزای ایتالیا که همان ویزای معتبر شینگن است چه سودی برای دارنده آن دارد. به طور مختصر اگر با قوانین و کشورهای عضو شنگن آشنا باشید، می‌دانید که شینگن یک توافقنامه معتبر بین 26 کشور اروپایی معتبر دنیا مثل آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و پرتغال است که به دارنده ویزا، کارت اقامت موقت و یا دائم و همچنین حق شهروندی ایتالیا این اجازه را می دهد تا آزادانه و بدون نیاز به دریافت ویزای مجدد به سایر کشورهای این حوزه سفر کرده و در آن اقامت داشته باشد.
این موضوع تنها مختص ایتالیا نیست و سایر کشورهای این حوزه معتبر اروپایی مثل یونان و پرتغال نیز از شرایط یکسانی برخوردار هستند. پس بدون شک، ارزش و کاربرد انواع ویزای شینگن مثل ویزای ایتالیا برای دارنده آن زیاد بوده و از اعتبار بالایی به عنوان سابقه سفر برخوردار است.

در ادامه قصد داریم تا شما را در جریان آخرین اطلاعات و انواع ویزای ایتالیا گذاشته و تمامی جزئیات مدارک و قیمت ویزای شینگن ایتالیا را در اختیار شما قرار دهیم؛ اما پیش از آن بد نیست تا به طور مختصر کشور ایتالیا را به شما معرفی می کنیم:
جمهوری ایتالیا در مرکز دریای مدیترانه و جنوبی ترین بخش قاره اروپا قرار گرفته؛ این در حالی است که به عنوان بخشی از اروپای غربی نیز محسوب می شود. پایتخت ایتالیا شهر زیبا و معروف رم است که بزرگترین شهر این کشور به شمار می‌رود.

کشور ایتالیا دارای مساحت تقریبی 301.340 هزار کیلومتر مربعی است و با کشورهای فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوونی و سرزمین های درون بوم و برون بومی مثل واتیکان سیتی و سن مارینو هم مرز است. این کشور فوق العاده جذاب و زیبا دارای جمعیت تقریبی 60 میلیون نفری بوده و سومین کشور پرجمعیت عضو اتحادیه اروپا است.

 

ویزای ایتالیا


اکنون که می‌خواهیم به طور کامل در مورد ویزای ایتالیا، مدارک و قیمت ویزای شینگن ایتالیا صحبت کنیم باید از همین ابتدا به این موضوع اشاره کنیم که مرکز رسمی ارائه خدمات ویزای ایتالیا در ایران کارگزاری کاکس اند کینگز با نام اختصاری CKGS است که وظیفه ارائه خدمات انواع ویزای ایتالیا را به شهروندان ایرانی بر عهده داشته و با سفارت و کنسولگری ایتالیا متفاوت است؛ یعنی سفارت ایتالیا برای سرعت بخشی به روند پیگیری و ارزیابی درخواست‌های ویزای ایتالیا از متقاضیان ایرانی، انجام امور اولیه دریافت مدارک ویزا، انگشت نگاری و عکس بیومتریک و موارد این چنینی را به کارگزاری کاکس اند کینگز برون سپاری کرده است.

از این رو، منبع اصلی اطلاعات ارائه شده در این مطلب که متناسب با نیازهای متقاضیان ایرانی ویزای ایتالیا طراحی شده، وب سایت ckgsir.com یا همان کارگزاری معروف VAC کاکس اند کینگز تهران خواهد بود.

 

انواع ویزای ایتالیا


در حال حاضر، انواع ویزای ایتالیا شامل دو دسته اصلی تایپ C و تایپ D می‌شود که هر یک دارای زیرمجموعه خاص خود است. همان طور که گفتیم ویزای ایتالیا همان ویزای معروف شنگن و از قوانین این حوزه پیروی می‌کند، از این رو، ویزای تایپ C ایتالیا مجوز کوتاه مدت با اعتبار حداکثر 90 روزه خواهد بود که موارد زیر را شامل می‌شود:

 • ویزای توریستی
 • ویزای تجاری
 • مجوز تحصیل کوتاه مدت
 • مجوز تحقیق کوتاه مدت
 • ویزای ترانسپورت (حمل و نقل)
 • ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک


اما انواع ویزای ایتالیا تنها به این موارد محدود نشده و شامل ویزای بلند مدت تایپ D شنگن و یا همان ویزای بلند مدت ایتالیا می‌شود. این ویزا نیز با اعتباری بیش از 90 روز صادر شده و شامل گزینه‌های زیر می‌گردد:
 • ویزای تحصیلی ایتالیا
 • مجوز تبادل دانشجو اراسموس
 • مجوز تحقیقات بلند‌مدت
 • ویزای اقامت انتخابی
 • ویزای پیوست به خانواده
 • مجوز خدمات درمانی
 • مجوز کار کارمندی
 • ویزای کار خویش‌فرمایی


اما برای اینکه درک بهتری از انواع ویزای ایتالیا پیدا کنید، بد نیست تا به طور مختصر هر یک از انواع مجوز ورود این کشور را به شما معرفی کنیم:

 

ویزای توریستی ایتالیا


این نوع از مجوز ایتالیا همان طور که از نامش پیداست برای اهداف گردشگری و توریستی به این کشور صادر می‌شود و معمولاً بنابر برنامه سفر و تاریخ پرواز و رزرو هتل متقاضی، اعتبار آن بین 7 تا 14 روز خواهد بود. این در حالی است که حداکثر اعتبار 3 ماهه و 90 روزه اغلب برای متقاضیان ایرانی صادر نشده و یا بعد از چندین و چند بار صدور ویزا و سابقه پربار سفر به کشورهای معتبر دنیا، حداکثر اعتبار برچسب ویزا یعنی 90 روز به فرد اعطا می‌گردد.

چنانچه ویزای توریستی ایتالیا به صورت سینگل صادر شود، شما تنها حق دارید تا برای یکبار در بازه اعتباری مشخص شده در برچسب ویزای ایتالیا به این کشور وارد شده و پیش از اتمام اعتبار از آن خارج شوید.
این در حالی است که ویزای کوتاه مدت ایتالیا در حالت مولتی نیز صادر می‌شود که به فرد اجازه ورود و خروج به ایتالیا و یا سایر کشورهای حوزه شنگن را تا پایان اعتبار ویزا می‌دهد. بنابر این، اگر مجوز توریستی شما از نوع مولتی باشد و اعتبار ویزا به شما اجازه دهد، می توانید به غیر از ایتالیا به چندین کشور دیگر حوزه شنگن نیز سفر کرده و در نهایت به ایران بازگردید.

فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر مقصد اولیه و اصلی شما کشور ایتالیا نیست، باید به جای درخواست ویزای ایتالیا، از کشوری در حوزه شنگن درخواست ویزا کنید که قرار است اول به آنجا سر بزنید.

 

ویزای تجاری ایتالیا


این نوع از ویزای ایتالیا برای اهدافی نظیر عقد قرارداد با یک شرکت خارجی، شرکت در یک رویداد و کنفرانس مرتبط تجاری و یا دریافت کارآموزی و همکاری های تجاری بین دو شرکت (بدون پرداخت حقوق) استفاده می‌شود.

یعنی نباید این مجوز کوتاه مدت ورود به ایتالیا را با ویزای کار این کشور اشتباه بگیرید، چون اعتبار آن به مراتب کمتر بوده و کمتر از 90 روز خواهد بود و کاربری آن اغلب برای شرکت در یک رویداد تجاری، توافق بر سر یک قرارداد میان شرکتی، آموزش کوتاه‌مدت نیروهای کاری و مواردی از این قبیل است و در اغلب موارد نیاز به دعوت نامه یک شرکت معتبر ایتالیایی دارد.

 

ویزای تحصیلی کوتاه مدت


از آنجایی که این نوع از ویزای ایتالیا جزو خدمات قابل ارائه کارگزاری کاکس اند کینگز است به آن اشاره می ‌کنیم، ولی در حقیقت کاربرد چندانی ندارد. چون در حالت پیش‌فرض شما با ویزای توریستی ایتالیا، در صورتی که دارای اعتبار بیش از یک ماه باشد نیز می توانید در دوره های آموزشی کوتاه مدت این کشور ثبت نام کنید(البته باید پیش از اتمام اعتبار ویزا از ایتالیا خارج شوید).

از این رو، دریافت یک مجوز تحصیلی کوتاه‌مدت که نیاز به دعوت نامه یک موسسه آموزشی معتبر در این کشور دارد، چندان منطقی نبوده و به کار متقاضیان نخواهد آمد. در کنار این مجوز، جواز دیگری نیز به طور کوتاه مدت برای انجام امور تحقیقی و پژوهشی صادر می‌شود که نیاز به تائید و دعوتنامه یک موسسه آموزش و یا تحقیقات عالی در کشور ایتالیا دارد.

 

ویزای ترانسپورت


اگر در مشاغل بین المللی حمل و نقل با استفاده از ماشین های سنگین مشغول به کار هستید و شرکت شما با شرکتی واقع در ایتالیا مشغول به کار و داد و ستد است، این مجوز کوتاه مدت شنگن مناسب حمل و نقل زمینی و اصطلاحاً ترانزیت شما خواهد بود، ولی درهر صورت دعوتنامه شرکت حمل و نقل ایتالیایی مورد نیاز خواهد بود.

 

ویزای بازدید از خانواده


ماهیت این مجوز و ویزای ایتالیا نیز از نوع ویزیتور و یا همان توریستی است، با این تفاوت که هدف از سفر شما متفاوت بوده و نیاز به دعوت نامه رسمی شهروند و یا فرد ساکن دائم کشور ایتالیا به عنوان میزبان شما دارد.


ویزای پیوست به خانواده


یکی دیگر از انواع ویزای ایتالیا مربوط به پیوستن دائمی به اعضای خانواده ساکن در کشور ایتالیا می‌شود، یعنی اگر دارای عضو و یا خانواده دارای کارت اقامت قانونی این کشور هستید، می توانید با استفاده از دعوتنامه معتبر و سایر مدارک مورد نیاز، برای این ویزا اقدام کرده و به جمع خانوادگی خود در کشور ایتالیا بپیوندید، این مجوز تنها مختص شهروندان خارجی دارای کارت اقامت قانونی و دائم در ایتالیا می شود و در صورتی داشتن حق شهروندی و تابعیت، این گزینه مورد استفاده نبوده و دعوت و پیوست به خانواده آسان‌تر است.


مجوز خدمات درمانی


در شرایط استثناء اگر نیاز به استفاده از خدمات درمانی بلند مدت کشور ایتالیا داشته باشید، باید با ارائه مجموعه‌ای از مدارک خاص نظیر نامه تائیدیه بیمارستان مبدا و دکتر متخصص این موضوع را اثبات کرده و برای این نوع از ویزای ایتالیا اقدام نمایید.

اما چنانچه نیاز درمانی شما در یک بازه زمانی کوتاه مدت حل شود، می‌توانید با استفاده از ویزای کوتاه مدت این کشور و در مدت زمان حضور خود در ایتالیا، خواسته خود را با هزینه شخصی و یا بیمه خصوصی انجام دهید.

 

ویزای تحصیلی ایتالیا


اما در بخش انواع ویزای بلندمدت کشور ایتالیا، یکی از مهم ترین موارد قابل اشاره مجوز University Enrollment و یا همان مجوز بلند مدت تایپ D این کشور برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی است.
در واقع اعتبار ویزای ایتالیا در این حالت بیش از 90 روز (بین یک تا دو سال) بوده و قابل تمدید است و موجب صدور کارت دانشجویی شنگن و مجوز کار دانشجویی در این کشور می شود. این نوع از ویزا به صورت مولتی صادر می‌شود و تا پایان دوره تحصیلی دانشگاهی شما در این کشور به همراه 90 روز اضافه برای آماده شدن در خروج از ایتالیا اعتبار دارد.

باید به این نکته توجه کنید که پیش از اپلای برای ویزای تحصیلی ایتالیا، شما نیاز به پیش‌نیازهای متعددی مثل نامه پذیرش و دعوتنامه دانشگاه دارید که در بخش مدارک به آن می‌پردازیم.

شما همچنین این امکان را دارید تا پیش از فارغ التحصیلی از دانشگاه و اتمام اعتبار ویزای ایتالیا برای یک مجوز معتبر و محبوب دیگر به نام ویزای جستجوی کار درخواست داده و در فرصت و مهلت 6 تا 9 ماهه آن برای یک کار تمام وقت و دائمی در این کشور اقدام نمایید. چنانچه موفق به پیدا کردن موقعیت شغلی و دریافت جاب آفر شوید، امکان تبدیل ویزا از تحصیلی به کار و اقامت بیشتر در ایتالیا را دارید.
در این بین،مجوز تبادل دانشجو اراسموس و پژوهش و تحقیقات بلند‌مدت نیز دارای ماهیتی شبیه به ویزای تحصیلی ایتالیا هستند، با این تفاوت که در پروژه تبادل دانشجو، دو دانشگاه دارای قرارداد همکاری درخواست ارسال دانشجو برای یک تا دو ترم به دانشگاه دیگر را مورد تائید قرار داده و طی آن فرد می تواند برای این بازه زمانی و با تائیدیه دارای سربرگ دانشگاه مبدا، در موسسه آموزشی ایتالیایی به تحصیل و تکمیل واحدهای درسی بپردازد. البته این مورد اغلب برای ایرانیان قابل استفاده نیست.

گزینه دیگر ویزای ایتالیا یعنی پژوهش و تحقیق بلند مدت نیز اغلب مختص فارغ التحصیلان مقطع ارشد و دکترا است که با ارائه مدارک قابل اثبات، نیاز به حضور بلند‌مدت در کشور ایتالیا و انجام تحقیقات مرتبط با حوزه درسی خود داشته باشند.

 

ویزای کار ایتالیا


این نوع از ویزای کشور ایتالیا که در وب سایت رسمی ckgsir با نام Salaried Employment شناخته می شود مجوزی است که برای متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور صادر می‌شود. البته اگر می‌خواهید بفهمید که چطور ویزای کار شینگن بگیرید، باید بدانید که در وهله اول نیاز به جاب آفر کارفرمای ایتالیایی و یا دعوت رسمی و اختصاصی یک شرکت معتبر مستقر در این کشور دارید.

در صورتی که موفق به دریافت تائید کارفرما و جاب آفر از این کشور شوید، می‌توانید با استفاده از این دعوتنامه کاری برای ویزای کار بلند مدت این کشور اقدام کنید. مادامی که قرارداد کاری شما با کارفرمای مورد نظر در کشور ایتالیا تمدید شود، امکان تمدید ویزا، مجوز ورک پرمیت و کارت اقامت برای شما وجود داشته و با گذشت 5 سال از حضور قانونی شما در ایتالیا، مجاز به تبدیل کارت اقامت موقتی شنگن به کارت اقامت دائم این کشور هستید.

نوع متداول ویزای کار ایتالیا همین شکل کارمند و کارفرما در خارج از کشور است، اما امکان درخواست ویزای کاری فریلنسری، خویش فرما و کارآفرینی نیز در این کشور وجود داشته که نیازمند شرایط و مدارک و بودجه مالی متفاوتی به نسبت ویزای کار متداول این کشور است که در بخش مدارک به آن بیشتر می‌پردازیم.

 

مدارک و قیمت ویزای شینگن ایتالیا


اکنون که به طور تقریبی با انواع ویزای ایتالیا آشنا شدیم نوبت به پرداختن به مبحث مهم دیگری در رابطه با این مجوز اروپایی یعنی مدارک و قیمت ویزای شینگن ایتالیا می‌رسد.

اول از همه بد نیست تا طبق ترتیب و فهرست ارائه شده در وب سایت کاکس ان کینگز، قیمت ویزای شینگن ایتالیا را در حالت های مختلف مورد بررسی قرار داده و بعد از آن به طور مفصل انواع مدارک لازم برای ویزای شینگن را به شما شرح دهیم.

طبق جدیدترین اطلاعات ارائه شده توسط کارگزاری رسمی خدمات ویزای ایتالیا در ایران، قیمت ویزای شینگن ایتالیا در حالت‌های مختلف شامل موارد زیر می‌شود:

 • ویزای اقامت ایتالیا(Elective residence): 116 یورو
 • مجوز تبادل دانشجو اراسموس: 50 یورو
 • مجوز پیوستن به خانواده (Family Reunion): 116 یورو
 • ویزای بازدید از خانواده: 80 یورو
 • مجوز خدمات درمانی بلندمدت: 80 یورو
 • ویزای ترانسپورت: 60 یورو
 • مجوز تحقیق بلندمدت: 116 یورو
 • ویزای تحصیلی دانشجویی: 50 یورو
 • مجوز ورود مجدد (Re-entry): 116 یورو
 • ویزای کار ایتالیا: 116 یورو
 • ویزای فریلنسری خویش فرما: 116 یورو
 • مجوز خویش فرما صاحبان کسب و کار: 116 یورو
 • مجوز خویش فرما نقش شرکتی Corporate role: 116
 • ویزای خویش فرما فعالیت ورزشی: 116


در واقع به غیر از دو نوع از ویزای تحصیلی و تبادل دانشجو اراسموس این کشور که دارای هزینه 50 یورویی هستند، قیمت ویزای شینگن ایتالیا در حالت عادی کوتاه مدت 80 یورو بوده و برای اهداف بلند مدت تایپ D معادل با 116 یورو به ازای هر نفر بزرگسال است. این در حالی است که قیمت ویزای شینگن ایتالیا برای متقاضیان 6 تا 12 ساله 40 یورو بوده و برای افراد کمتر از بازه سنی تعیین شده رایگان است.

همچنین لازم به ذکر است که رزرو وقت سفارت شینگن که در اینجا منظور کارگزاری رسمی کاکس اند کینگز در تهران است رایگان بوده و از طریق وب سایت این شرکت برای ارائه انواع خدمات ویزای ایتالیا ارائه می‌شود.

در حال حاضر انواع مدارک ویزای شینگن ایتالیا براساس نوع آن متغیر بوده و به شرح زیر است: در بخش مدارک ویزای شینگن ایتالیا معیار را براساس مجوز توریستی این کشور می گذاریم و برای اشاره به سایر ویزاهای ایتالیا، موارد مضاعف را ذکر می‌کنیم.
 • فرم درخواست تکمیل شده ویزا - متقاضیان زیر 18 سال نیاز به امضا و رضایت والدین دارند
 • دو قطعه عکس پرسنلی 3.5 در 4 (با پس زمینه سفید،بدون روتوش و برای حداکثر 6 ماه اخیر)
 • پاسپورت با حداقل 90 روز اعتبار و حداقل دو صفحه خالی (برای مواردی نظیر ویزای تحصیلی اعتبار باید حداقل یکسال باشد)
 • رزرو هتل (در صورتی که قصد انجام چندین سفر به چند کشور را دارید، ارائه رزرو اولیه هتل تنها برای مقصد اول در ایتالیا الزامی است)
 • کپی صفحه اول پاسپورت، کپی ویزاهای شنگن و سایر ویزاهای معتبر به عنوان سابقه سفر
 • اجازه خروج محضری با مهر دادگستری و امور خارجه (برای افراد متاهل و یا زیر 18 سال)
 • ترجمه رسمی مدارک شغلی به زبان ایتالیایی و یا انگلیسی مثل پروانه کسب، کارت مباشرت، کارت بازرگانی، آگهی تاسیس، سابقه بیمه 6 ماهه، حکم کارگزینی، معرفی نامه
 • تمکن مالی و موجودی حساب ویزای شینگن، پرینت ریزحساب 3 ماهه اخیر بانکی
 • ارائه سند ملکی در صورت وجود
 • ترجمه رسمی تمامی صفحات شناسنامه
 • کپی بیمه مسافرتی معتبر ( باحداقل پوشش بین المللی سفر اول متقاضی، حداقل 30 هزار یورو پوشش درمانی)
 • کپی رزرو بلیط هواپیما
 • چک لیست امضا شده مدارک مورد نیاز به زبان انگلیسی
 • دعوت نامه تجاری به همراه کپی کارت شناسایی و گواهی ثبت شرکت ایتالیایی (برای ویزای تجاری)
 • مدارک معاملات تجاری با شرکت ایتالیایی (در صورت وجود -برای مجوز تجاری)
 • اصل معرفی نامه دارای سربرگ شرکتی (مجوز تجاری)
 • دعوت نامه شرکت حمل و نقل ایتالیایی (برای ویزای ترانسپورت)
 • قرارداد رسمی حمل و نقل بین دو شرکت (برای ویزای ترانسپورت)
 • ارائه نامه (برای ویزای ترانسپورت)
 • گواهینامه بین المللی (برای ویزای ترانسپورت)
 • سند مالکیت وسیله نقلیه (برای ویزای ترانسپورت)
 • نامه پذیرش تحصیلی (برای ویزای تحصیلی)
 • ارائه مدارک رزرو هتل حداقل 10 روزه برای اهداف بلند مدت تحصیلی(برای ویزای تحصیلی)
 • ارائه اصل و کپی مدرک زبان معتبر آیلتس، تافل، تولیمو،FCE و دولینگو(برای ویزای تحصیلی)
 • ارائه ترجمه رسمی و ریزنمرات مدارک تحصیلی دانشجو (برای ویزای تحصیلی)
 • ترجمه انواع مدارک هویتی
 • مجوز رسمی NULLA OSTA به همراه کپی مجوز اقامت دعوت کننده در ایتالیا (ویزای بازدید و یا پیوست به خانواده)
 • مدارک اثبات نسبت خانوادگی با فرد دعوت کننده (ویزای بازدید و یا پیوست به خانواده)
 • ترجمه مدارک درمانی متقاضی (بیمارستان و دکتر متخصص) برای ویزای درمانی
 • دعوت نامه مرکز درمانی در ایتالیا (برای ویزای خدمات درمانی)
 • رزرو بلیط رفت و برگشت متقاضی و همراه (برای ویزای خدمات درمانی)
 • رضایت نامه محضری والدین (برای متقاضیان زیر 18 سال)
 • رضایت محضری همسر (برای افراد متاهل)
 • نامه تائید Sportello Unico per l’Immigrazione ( برای ویزای کار ایتالیا)
 • جاب آفر رسمی l’Immigrazione ( برای ویزای کار ایتالیا)
 • گواهی مربوط به امور کارآفرینی، امور تجاری و یا هنری خویش فرما و فریلنسری که به تائید وزارت کار و شهروندی کشور ایتالیا رسید باشد( برای ویزای کار ایتالیا)
 • مدارک خرید یا اجاره یک ساختمان واجد شرایط برای کارآفرینی و ایجاد کار در ایتالیا (ویزای کار مالکیت تجاری)
 • مدارک انتقال شرکتی و ارائه مسئولیت در خارج از کشور، مورد تائید رسمی شرکت ایتالیایی (ویزای کار و نقش شرکتی ایتالیا)
 • برگه تضمین دریافت حقوق بیش از حداقل آستانه تعیین شده در ایتالیا برای معافیت از شرکت در بیمه خدمات درمانی الزامی با ارزش سالانه 8500 یورو (برای انواع ویزای کار)


تکمیل بودن اطلاعات و مدارک ویزای ایتالیا اهمیت بسیار زیادی در موفقیت و سرعت بخشی به روند ارزیابی پرونده درخواستی شما داشته و بهتر است که در صورت نداشتن تجربه کافی در این امور از مشاوره و خدمات تخصصی گروه جهانگردی و مهاجرتی دور دور استفاده نمایید.

 

نحوه درخواست ویزای ایتالیا


اکنون که به خوبی با مبحث مدارک و قیمت ویزای شینگن ایتالیا آشنا شدید، بد نیست تا در ادامه روند رزرو وقت سفارت و اپلای ویزای ایتالیا را با یکدیگر مرور کنیم:

 • شما می توانید با مراجعه به وب سایت ckgsir و بخش type of visa از نوع ویزای درخواستی خود مطمئن شوید.
 • سپس باید با رفتن به بخش Schedule an Appointment یک وقت سفارت و مراجعه حضوری رزرو کنید. با انجام این کار باید از وقت تعیین شده و چک لیست مدارکی که برای ایمیل شما ارسال شده پرینت گرفته و آن را در زمان حضور در کارگزاری به همراه داشته باشید. تمامی مدارک ویزای ایتالیا باید بر طبق فهرست ارائه شده تنظیم و آماده گردد.
 • شما می توانید فرم درخواست ویزای شینگن ایتالیا را به طور آنلاین و از طریق این وب سایت تکمیل کرده و یا از خدمات پولی کارگزاری استفاده کرده و این کار را به صورت فیزیکی در مرکز کارگزاری و با همراهی پرسنل کاکس اند کینگز انجام دهید. در صورتی که متقاضی زیر 18 سال و به اصطلاح minor باشد، باید فرم اظهارنامه را دانلود و تکمیل و به همراه سایر مدارک به سفارت ارائه دهد.
 • شما می توانید به دو صورت آنلاین و یا حضوری هزینه ویزای ایتالیا را به کارگزاری کاکس اند کینگز پرداخت کنید
 • در مرحله حضور در مرکز کارگزاری، شما باید از بخش امنیتی این مرکز گذر کرده و یک شماره صف دریافت کنید
 • طبق شماره دریافتی متقاضیان احضار می شوند تا مدارک مورد نیاز را بر طبق چک لیست به افسر پرونده تحویل دهند
 • شما ملزم به ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا به همراه مدارک کامل خود هستید
 • در صورتی که مدارک و اطلاعات دریافتی دارای نواقص باشد، مورد پذیرش کارگزاری قرار نمی‌گیرد
 • در صورت مفقود شدن مدرکی، طی 5 روز کاری از متقاضی درخواست می‌شود تا یک مدرک جایگزین به جای آن ارائه دهد
 • عموماً متقاضی می‌تواند با مراجعه به وب سایت کاکس اند کینگز و بخش Track your visa application و وارد کردن جزئیات شماره پاسپورت، تاریخ تولد و آیدی پیگیری از وضعیت درخواست خود باخبر شود
 • در نهایت در صورت موافقت و یا رد درخواست ویزای ایتالیا ، متقاضی باید به همراه مواردی نظیر رسید پرداخت هزینه ویزا، شناسنامه، کارت ملی و اصل فاکتور به محل کارگزاری و یا سفارت مراجعه کرده و پاسپورت و برچسب ویزای خود را تحویل بگیرد


شما می‌توانید در صورت تمایل انجام صفر تا صد خدمات انواع ویزای ایتالیا را به کارشناسان گروه جهانگردی و مهاجرتی دور دور سپرده و از مشاوره و ارزیابی تخصصی این مجموعه بهره مند شوید.

 

مشاوره ویزا و فرم درخواست


به طور کلی پروسه دریافت ویزا ایتالیا، روندی فنی و حساس است و نیازمند دقت و تجربه بالایی از سوی متقاضی است، از این رو، کوچکترین اشتباهی در پر کردن فرم درخواست ویزای ایتالیا و یا سایر مدارک این پروسه می‌تواند به راحتی موجب تردید افسر مهاجرت و در نتیجه ریجکت درخواست ویزای ایتالیا شود.

شما می‌توانید از طریق تماس تلفنی با شماره 38844844-051 و یا لینک اینترنتی، یک وقت مشاوره تخصصی از موسسه دور دور رزرو کنید و در صورت تمایل از خدمت تخصصی این مجموعه برای اپلای هر یک از انواع ویزای ایتالیا استفاده نمایید.

   سوالات متداول ویزای ایتالیا